Valitud on konkursi „Harjumaa Tervisetegija 2018“ võitjad

Harjumaa tervisenõukogu jagab juba kuuendat aastat järjest välja tiitlit „Harjumaa Tervisetegija“.
Esimest korda antakse „Tervisetegija“ konkursi raames tiitel välja kahes kategoorias. Sel aastal pälvisid tiitli Tõnis Ross (isiku arvestuses) ja AS Harju Elekter (asutuse arvestuses). Nii nominente kui konkursi võitjaid tänatakse „ Harjumaa Aasta Tegija“ tunnustusüritusel 29. novembril Kose Kultuurikeskuses.

Tiitliga Harjumaa Tervisetegija tunnustamise eesmärgiks on väärtustada ning avaldada tänu ühele või mitmele füüsilisele ja/või juriidilisele isikule, kes oma tööalase või ühiskondliku tegevusega on paikkonna tasandil panustanud silmapaistvalt harjumaalaste tervise parendamisse, tervise väärtustamisse, olles ise seejuures teistele eeskujuks.

Harjumaa Tervisenõukogu 16 liikmelise žürii otsusel on tiitli pälvinud Tõnis Ross silma paistnud trialspordi arendustegevusega, mille suuremaks eesmärgiks on liikumisharjumuste, tervisliku elustiili ning sotsiaalsete oskuste arendamine noorte seas. Nelja aasta jooksul on Tõnis üles näidanud suurt pühendumist noortele ja seda põhitöö kõrvalt. Suurepärased tulemused trialspordi arendamisel näitavad selgelt head valdkonna tundmist, eesmärkide püstitamise oskust, koostöö soovi ning noorte kaasamise võimekust. Lisaks noorte kasvatamisele ning juhendamisele laienes tema tegevus ka lastevanematele. Eraldi koostööd on tehtud Keila SOS Lasteküla kasvandikega spordiala tutvustamiseks. „Treenerina oskab Tõnis olla väga hea suunaja. Ta austab kõiki õpilasi ühtmoodi, kuigi lähenemine on individuaalne“, kiidavad teda lapsevanemad.

Tervisetegija 2018 tiitli pälvinud AS Harju Elektrit hindavad tema esitajad kui pikaaegset spordi toetajat ja tugevat terviseliikumise edendajat. Heaks näiteks on liikumiskampaania „Energialaks“, mis kestis kolm kuud ja pani Keila linna elanikud innukalt samme koguma. Firma enda töötajatest aktiivgrupp tegeles vabatahtliku tööna info töötlemise ja arvestuse pidamisega, panustades oluliselt oma isiklikku aega. Vaheauhindadega ja tugeva reklaamkampaaniaga hoiti elanike liikumishuvi kõrgel. Kolme kuuga kogunes arvele ca 600 inimese 58 672 120 sammu. Korraldajad mõtlevad juba uute liikumisürituste korraldamisele. „Vabatahtlikkuse korras liikumistegevuste edendamine kogukonnas on üks väga hea näide äriettevõtte sotsiaalsest vastutustundest ja vajadusest anda ühiskonnale midagi tagasi. Neid näiteid võiks olla kordades enam“, ütles tervisenõukogu esimees Kerli Vilk.

Harjumaa Tervisetegija tiitliga tunnustamine toimub 2018. aastal juba kuuendat korda.
Konkursile laekus käesoleval aastal 15 esildist. Nende seas 5 asutust ja 10 isikut, kellest 7 olid meesterahvad.

Konkursile “Harjumaa Tervisetegija” võib kandidaate esitada iga maakonnas elav üksikisik või siin tegutsev asutus, ettevõte, mittetulundusühing. Valituks osutub Harjumaa Tervisenõukogu poolt enim hääli saanud kandidaat. Otsuse langetamisel arvestatakse kandidaadi tegevuse vastavust tunnustuse eesmärgile ning selle mõjukust kogu maakonnas.

Harjumaa Tervisetegija tiitli on eelnevalt saanud: 2013 ? Anu Kirsman; 2014 ? Arvo Pärniste; 2015 ? Jaanus Väljamäe; 2016 ? Rannamõisa Lasteaed, 2017 – Meelis Mäekalle.

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo
https://www.facebook.com/Harjumaa-Omavalitsuste-Liit-804690016376103/