Juubeli Mardilaat Helsingis

Nädalavahetusel Soomes toimuva Mardilaada eelõhtul tuleb Helsingi Temppeliaukio kirikukontserdil esitlusele Veljo Tormise, Pärt Uusbergi, Arvo Pärdi ja Anti Marguste looming Kolga-Kuusalu Kammerkoori esituses.
 
Enam kui 25 aastase ajalooga Kolga-Kuusalu Kammerkoori esitatav repertuaar on alati olnud väga mitmekesine sisaldades klassikalise muusika teoseid kui ka tänapäevase pop-muusika töötlusi. Sügavamat tähelepanu on pööratud Eesti heliloojate, eriti Veljo Tormise loomingu tutvustamisele, sealhulgas helilooja laulutsükli „17 eesti pulmalaulu“ esmaesitaja.
 
Paljude teiste kõrval on võimalus Mardilaata külastades sattuda ka Tabasalu Muusikakooli saksofonikvarteti esinemist kuulama, mille neljaliikmeline seltskond on aastate jooksul andnud üle 100 kontserdi ning kelle repertuaari kuulub nii jazzmuusikat kui ka rahvalaulude seadeid.
 
Lisaks astub ühe esinejana ülesse Kose folkansambel “Pillipiigad“, kes on andnud üle 700 kontserdi, mille kavades on olnud runolaulu, seatud eesti rahvalaulu ja rahvapillipalu. Kokku tegutseb „Pillipiigade“ folkansambli kolmes erinevas vanuserühmas 36 tütarlast.
 
Kõigele lisaks toob Saue Muusikakooli ansambel „Metal Floss" Mardilaada lavale oma laia repertuaari. Ansambel on mänginud svingi, reggead, funki, poppi, gypsy jazzi. 
 
Laupäeva õhtul saab hoo sisse traditsiooniline Eesti pidu koos ansambliga „Kukerpillid“.
 
Sel nädalavahetusel, 23.-24. novembril, peetakse Soomes, Helsingi Kaapelitehdas kultuurikeskuses, juba 30. korda iga-aastast Mardilaata, kus tutvustatakse peamiselt Eesti kultuuri, käsitööd, toitu ning turismivaldkonda ja Eestis puhkamise võimalusi.
 
Seekordse Mardilaada teemaregiooniks on Harjumaa. Mardilaada külastaja saab nautida põnevat Harjumaa kultuuriprogrammi, tutvuda kogu Eestit hõlmava turismialaga ja teha meeldivaid oste käsitöö- ning toiduainete alal. Mardilaada teemaks valitakse igal aastal üks Eesti regioon. Valitud linn ja piirkond on messil erilise tähelepanu all.
 
Kogupereüritusel, kuhu oodatakse üle 17 000 külastaja, tutvustavad Eestit kui turismimaad, Eesti toitu ja käsitööd, eesti kunsti ja kultuuri üle 100  ettevõtte, organisatsiooni, käsitöölise ja kunstniku, neist Harjumaa pinnal 24.
 
Mardilaat on soome-eesti kultuurisuhteid edendava Tuglase Seltsi igasügisene suursündmus juba aastast 1983.
 

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste
Liidu büroo asub:

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
Faks: 615 0351
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199
km reg nr EE101356705

vaata asukohakaarti siit

https://digimaa.ee/
http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo