Harjumaa Omavalitsuste Liit: „Ukraina põgenikele elukoha pakkumisel peavad osalema kõik Eesti maakonnad, linnad ja vallad!“

Harjumaa Omavalitsuste Liit korraldab oma erakorralise volikogu istungi 23. märtsil, kus maakonna omavalitsusjuhid kohtuvad siseministri, sotsiaalkaitseministri ja Sotsiaalkindlustusameti peadirektoriga arutamaks Ukrainast saabunud inimeste elukorralduslike küsimusi, mis tekivad peale 30 päevast esmamajutust.

Harjumaa Omavalitsuste Liidu esimees Andrus Umboja sõnul on nii sotsiaalselt, kui majanduslikult kõige õigem pakkuda põgenikele elupaikasid üle riigi ühtlaselt.

„Kui oleme riigina otsustanud neid inimesi aidata rahuliku elukeskkonnaga, siis peame selle ka tagama parimal võimalikul viisil. On ülimalt oluline, et peale esmast majutust, mida pakuvad praegused põgenike keskused, on vaja leida neile inimestele püsiv elukoht ja seda praeguste teadmiste järgi määramata ajaks. Siin ei tohiks keegi omavalitsustest liialt soleerida ega jääda kõrvale abi pakkumistest kaasates ka erasektorit, kodanike ühendusi ja üksikinimesi, kes soovivad aidata,“ lausus HOL esimees.

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo
https://www.facebook.com/Harjumaa-Omavalitsuste-Liit-804690016376103/