Tervisest ja heaolust igaühele

Vaimse tervise toetamine kogukonnas

Oktoober on vaimse tervise kuu. Kui igaüks saab manustada vaimse tervise vitamiine iseseisvalt, koos pere või kolleegidega, siis Maailma Terviseorganisatsioon (2022) on koostanud juhendmaterjali, kuidas kogukonna tasandil vaimse tervise edendamisega tegeleda. Tegemist on samm-sammulise juhendiga, mida praktikasse rakendada. Vaimse tervise parandamise kogukonna juhend

Laste vaimse tervise toetamiseks on Tervise Arengu Instituudi (2021) poolt koondatud Laste ja perede vaimse tervise toetamiseks soovituslikud sekkumised ja tegevused.

Vältimatu hambaravi on kõigile tasuta

Tasuta esmaabi osutatakse juhul, kui abi edasilükkamine või selle andmata jätmine võib põhjustada abivajajale püsiva tervisekahjustuse või lõppeda surmaga. Seda, kas olukord vajab vältimatut hambaravi, otsustab hambaarst. Tervisekassa rahastusel saab arst patsiendile teha ülevaatuse, tuimestuse, eemaldada hamba või selle tagasi panna, avada mädakolde, korrastada haava või seda õmmelda. Täpsema teenuste nimekirja leiab Tervisekassa kodulehelt.

Hambatraumasid võib juhtuda igas vanuses ning siis on oluline õige tegutsemine. Pöörduge kiiresti hambaarsti juurde, kes annab teile vältimatu abi ja edasised ravisuunised. Täpsema info käitumiseks hambatraumade korral leiate infovoldikust.

Vaktsineerimine gripi ja COVID-19 vastu

Vaktsineerimine on äärmiselt oluline, pakkudes haiguse raskete tagajärgede vastu tõhusat kaitset. Vaktsineerida saab perearstikeskustes, mitmetes apteekides ja raviasutuste vaktsineerimiskabinettides üle Eesti. Täpsemalt saab lugeda koduleheküljelt vaktsineeri.ee

NB! Kõik üle 60-aastased inimesed saavad gripiviiruse ja COVID-19 raske haigestumise kaitseks vaktsineerida tasuta