Harjumaa kaunis kodu

Konkurss „Harjumaa kaunis kodu 2022“.

Konkursi „Harjumaa kaunis kodu“ tänavused laureaadid on selgunud. Ehkki presidendi auhind antakse vaid kolmele, väärivad tunnustust kõik konkursist osavõtnud.

Kaunite kodude rohkus tegi hindajate töö keeruliseks, kuid vastutasuks pakkus ohtralt silmailu ja avastamisrõõmu. Iga ülevaadatud nominent oli omanäoline ja eriline: silmaga nähtava tagant piilus välja omanike hool ja armastus ning tulemuse saavutamiseks tehtud hindamatu mõttetöö ja kätevaev. Ärge peljake oma tehtut ka teistele näidata, et huvilistel oleks, kust inspiratsiooni ammutada!

Südamlik tänu teile, tublid kodukaunistajad, jagugu teil jaksu ja põnevaid ideid, et samas vaimus jätkata!

2022. aastal osutusid võitjateks:
Maarika ja Margus Varrese kodu Arukülas, Raasiku vallas
Terje Liivase ja Madis Lepiku kodu Vaela külas, Kiili vallas
Ülle Koski ja Matti Immoneni kodu Laiakülas, Viimsi vallas

Maakondliku konkursi võitjaid tunnustab Harjumaa Omavalitsuste Liit sügisel toimuval Harjumaa aasta tegija 2022 tänuüritusel ja traditsiooniliselt pälvivad konkursi võitjad Vabariigi Presidendi tunnustuse.


Maakondlik konkurss on osa Eesti Kodukaunistamise Ühenduse (EKKÜ) üleriigilisest konkursist „Eesti kaunis kodu“ ning toimub tänavu juba 25. korda. Konkursi tulemusena tunnustatakse üksikisikuid, kogukondi ja organisatsioone nii piirkonna kui riigi tasandil.

Konkursil hinnatakse nominente kolmes kategoorias ning iga omavalitsus saab konkursile esitada igast kategooriatest ühe objekti:

· eramud või korterelamud (tiheasustusega piirkonnas)
· maakodud (hajaasustusega piirkonnas)
· ühiskondlikud objektid (asutused, ettevõtted, tootmiskompleksid, pargid, väljakud vms)

Konkursi „Eesti kaunis kodu” raames toimuvad ka üleriigilised erikonkursid:

· energiasäästlik kaunis kodu, kolmes grupis: elamud, kortermajad või ühiskondlikud hooned
· parim tööstusmaastik
· parim tervisespordirajatis
· kaunis muinsuskaitseobjekt (koostöös Muinsuskaitseametiga)
· kauneim kortermaja (koostöös Korteriomanike Liiduga)

Konkursi tingimused ja hindamisjuhendid on kättesaadavad EKKÜ kodulehel 

Kodukaunistamisalane liikumine algatati 1935. aastal ning 1938. aastal asus liikumist juhtima president Konstantin Päts. Emadepäeval, 1997. aastal kuulutas president Lennart Meri välja Eesti kodukaunistamise aasta ning asus Vabariigi Presidendina üle-eestilise kodukaunistamise liikumise vedajaks patroonina. Seda traditsiooni on jätkanud kõik Eesti Vabariigi presidendid.

Kodukaunistamisalase liikumise eesmärk on aidata kaasa Eestimaa kaunimaks muutmisele, ühise elukeskkonna korrastamisele ja meie kodukultuuri arendamisele. Kodu on meie jaoks palju laiema tähendusega, kui ainult perekonna elupaik ja koduaed. Seega hõlmab konkurss "Eesti kaunis kodu" peale traditsiooniliste kodude ka muid objekte (koolid, lasteaiad, seltsimajad, kirikud, tootmishooned, mänguväljakud, pargid, kalmistud, külad jne).


Lisainfo: Maret Välja, tel +372 507 7450, e-post maret.valja@hol.ee 

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

https://visitharju.ee/
https://www.facebook.com/Visitharju