Harjumaa IV Omavalituspäeva korraldab Kiili vald

Harjumaa IV Omavalitsuspäev 25. oktoobril 2024 toimub Kiili vallas. Seekord on fookuses teema „Liikuvuse väljakutsed muutuva asustuse tingimustes“. Konverents toimub koostöös Tallinna Ülikooli ja Harjumaa Omavalitsuste Liiduga.
Eelmisel nädalal Tallinna Linnavolikogus toimunud eelkohtumisel arutleti muuhulgas HOP 2024 konverentsi päevakava, esinejate ning töötubade korraldamise teemadel. Kiili vallavanem Aimur Liiva sõnul on elanike arvu suurenemine ja asustusmustri muutumine väljakutseks kõigile linnalähedastele valdadele Harjumaal. “Valglinnastumist soosinud planeerimine, mis sai alguse 25 aastat tagasi, on loonud olukorra, kus ilma kahe autota peres on enamusel väga keeruline hakkama saada ning sama keeruline on klassikalise ühistranspordi abil sellele probleemile leevendust pakkuda. Liikuvuse temaatika ei ole samas ainult linnapiirkonna probleem, maapiirkondade asustuse hõrenemine loob samal ajal ka teistlaadi väljakutseid, millele samuti on vaja lahendusi otsida,“ sõnas Liiva.

Omavalitsuspäeva eesmärk on omavalitsuste poolt ühiskonnas täidetava rolli teadvustamine ja selgitamine.

Omavalitsuspäev on üks koostöövorm, mille raames saavad omavalitsuste esindajad ja teadlased arutada valdkonna olulisi küsimusi. Samuti annab see võimaluse kaasata erinevaid huvigruppe nii praeguste kui ka tulevaste väljakutsete lahendamisse.

Eelnevatel aastatel on Harjumaa omavalitsuspäeva korraldatud Rae, Viimsi ja Harku vallas. Töötubades tekkinud arutelude tulemusena võetakse ka sel korral Kiilis vastu Harjumaa Omavalitsuspäeva deklaratsioon, mis edastatakse Riigikogule.

Harjumaa IV Omavalitsuspäeva Kiili valla partneriteks on Harjumaa Omavalitsuste Liit, Tallinna Ülikool, MTÜ POLIS ning Eesti Linnade ja Valdade Liit.
 

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

https://visitharju.ee/
https://www.facebook.com/Visitharju