Märka kuldaväärt tegijaid Harjumaal!

PRESSITEADE
Tallinn, 26.09.2023

Konkurss Harjumaa aasta tegija ootab ettepanekuid inimestest, ühendustest, asutustest, ettevõttetest, kes on 2023. aastal silma paistnud tähelepanuväärse panusega maakonna arengusse. Tublimaid tegijaid saab tunnustamiseks esitada üksikisikuna, sõprus- või kogukonnaga, omavalituse või ühenduse poolt kümnes kategoorias. Tunnustused antakse üle 23. novembril.

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse (HEAK) nõukogu esimees, Riigikogu liige Timo Suslov tõdeb, et tunnustamine on osa sotsiaalsest suhtlemisest ja ühiskondlikust toimimisest, see loob positiivset kuvandit ja suurendab tegijate motivatsiooni. „Harjumaa inimesed, ettevõtted ja organisatsioonid panustavad suurelt Eesti majandusse, seepärast on inimeste tunnustamine olulise tähtsusega“, lisab Suslov.

Harjumaa aasta tegija konkursile saab kandidaate esitada 31. oktoobrini Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse veebilehel: https://www.heak.ee/harjumaa-aasta-tegija/ järgmistes kategooriates:
aasta sädeinimene,
aasta vabaühendus,
aasta panustaja,
aasta tegu,
Harjumaa tervisetegu,
Harjumaa tervisetegija,
parim siseturvalisusse panustav organisatsioon,
parim LEADER koostööprojekt,
parim LEADER ettevõtlusprojekt,
parim LEADER elukeskkonna projekt.

Andrus Umboja, Harjumaa Omavalitsuste Liidu (HOL) juhatuse esimees, Jõelähtme vallavanem, innustab nominente esitama: „Harjumaa on kogu Eesti arengumootor tänu siinsetele ettevõtlikele inimestele ning vabaühendustele, seetõttu on väga oluline neid esile tõsta ja tunnustada.“

Tunnustussündmusel Eesti Filmimuuseumis antakse välja ka “Eesti kaunis kodu” konkursi preemiad.

Harjumaa silmapaistavate algatuste tunnustamine on alguse saanud 2003. aastast, kasvades aastatega üha suuremaks. Eelmisel aastal sai parimaks vabaühenduseks Rae Valla Alevike ja Külavanemate Selts (RVAKS), siseturvalisusesse panustavaks organisatsioonika Riigikaitse rügement (Harku vald), Leader elukeskkonna edukamaks projektiks nimetati Klooga kosk – kogukondlik ujuvsaun.
Aasta Tegija konkurssi veavad eest HEAK, HOL, Harjumaa Leader tegevusgrupid ning Kodukant Harjumaa.

Lisainfo:
Anu Ritson
Aasta tegija konkursi eestvedaja
Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Tel. 5694 2417
anu@heak.ee

Aastate jooksul on Harjumaa aasta tegija tunnustust erinevates kategooriates välja antud 150. Kõige pikema traditsiooniga, aastast 2003, on Kodukant Harjumaa algatatud sädeinimese tiitel, HEAKi ja Harju maavalitsuse poolt kutsuti 2006. aastal ellu aasta ettevõtte ja aasta toetaja/panustaja valimine. 2019. aastal valiti esmakordselt siseturvalisusse panustavat organisatsiooni, tervisetegu ning tervisetegijat, need on HOLi Nõukogude poolt algatatud ettevõtmised. Leader parimaid projekte on konkursi raames valitud aastast 2014.

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

https://visitharju.ee/
https://www.facebook.com/Visitharju