Info

 • Harjumaa Haridustöötajate Liidu koolitus 24.okt 2017

  Lugupeetud Harjumaa Haridustöötajate Liidu liikmed

  Harjumaa Haridustöötajate Liidu juhatus on võtnud eesmärgiks kord aastas koolitada haridusasutuste ametiühingu organisatsioonide liikmeid. Soovime, et Harjumaa Haridustöötajate Liit (HHL) poleks liikmete jaoks lihtsalt anonüümne nimi vaid, et Te tunnetaksite selle taga ka inimesi. Koolituse teemasid valides lähtusime põhimõttest, et see sobiks nii kooli kui ka lasteaia õpetajatele.
   
  Esimene koolitus toimub 24. oktoobril 2017, kell 11.00 – 17.00 Tallinnas, Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotellis, Toompuiestee 27.
   
  Koolituse kava:
  11.00 – 11.15 HHL esimehe Kersti Kaldmäe tervitus
  11.15 – 14.00 Liina Randmann „Mõtlematult rääkida on sama, mis sihitult tulistada (Miguel de Cervantes) – avatud ja mõjus suhtlemine viib sihile“
  14.00 – 15.00 lõuna
  15.00 – 16.00 Külli Kröönström EHL jurist „Juristi nõuanded“
  16.00 -16.30 Aleksandr Tiidemann EHL tegevjuht „Liikmetele mõeldud soodustustest“
  16.30 – 17.00 Reemo Voltri „Värskemad uudised ametiühingu liikmetele“
   
  Koolitus on Harjumaa Haridustöötajate Liidu liiketele tasuta. Kui õpetajatel, kes ei ole veel HHL-i liikmed, on soov koolitusel osaleda, siis neile maksab koolitus 25 eurot.
  Registreerimise tähtaeg on 8. oktoober 2017
  Osalejate arv on piiratud -120 osalejat
   
  Lisa infot saab e-mailil harjuhhl@gmail.com
   
  Lugupidamisega
  Kersti Kaldmäe
  HHL esimees
  harjuhhl@gmail.com
 • Konkurss „Turvaline kool 2017“

   Konkurss „Turvaline kool 2017“ 

 • Küberkiusamise vastane kampaania

  Eestis käivitus küberkiusamise vastane kampaania

  Sel nädalal algas Eestis küberkiusamise vastane kommunikatsioonikampaania, mille eesmärk on küberkiusu probleemi märgata, vähendada ja ennetada. 

 • Keskkonnahariduse infopäev Tallinna ja Harjumaa haridusasutuste õpetajatele 28. septembril

  Keskkonnahariduse infopäev Tallinna ja Harjumaa haridusasutuste õpetajatele toimub neljapäeval 28. septembril Keskkonnaministeeriumi I korruse saalis kell 14.00-17.30. Sel aastal on ürituse korraldus pisut muutunud, nimelt saavad õpetajad suhelda keskuste inimestega silmast-silma. Kutse lisatud kirjale, vajalik registreerimine.

  Eelinfoks, et 25.-26. oktoobril toimub Jänedal (üleriigiline) keskkonnahariduse konverents, täpsem info edaspidi.
  Keskkonnaameti Harju kontorist on kuni aasta lõpuni võimalik tasuta laenutada looduskaitseteemalist rändnäitust „Hoia, mida armastad!“  Näitus mahub suuremasse sõiduautosse. Näituse jaoks on vaja põrandaalust pinda vähemalt 60 m2. Näitusele tuleb Harju kontorisse ise järele tulla. Täpsem info: http://www.keskkonnaharidus.ee/material/looduskaitseteemaline-randnaitus-hoia-mida-armastad/  Ühes koolis võiks näitus olla paar nädalat. Näituse laenutamise soovist ja ajast palun teatage esimesel võimalusel, siis saan teha mõistliku graafiku.
   
  Info teiste õppematerjalide laenutamise kohta leiab siit: http://www.keskkonnaharidus.ee/oppematerjalid/oppevahendid/
   
  Tervitades
   
  Reet Kristian
  Keskkonnahariduse spetsialist
  Keskkonnahariduse osakond
  Keskkonnaamet
   ___________________________________
  674 4812 / 5590 0650
  Viljandi mnt 16 / 11216 Tallinn / Eesti
   
  Uuenenud keskkonnahariduse portaal www.keskkonnaharidus.ee
 • Harjumaa teatripäev 28.03.2018 RO Estonias

  Harjumaa teatripäeva 28.03.2018 Rahvusooper Estonias etendusega "Karsson katuselt"

  PILETID MÜÜGIS: Kõigile harjumaalastele soodustusega 15 %: ning õpilastele 50%.
   
  Muusikal Astrid Lindgreni samanimelise jutustuse ainetel Helilooja Tauno Aints, libretist Wimberg Maailmaesietendus 6. novembril 2015 Rahvusooperis Estonia
   
  Karlsson on ilus, ülitark ja parajalt paks mees oma parimais aastais. Ta elab katusel korstna taga, tal on seljal propeller ning tema koduuksel seisab silt: „Karlsson katuselt. Maailma parim Karlsson“. Ja sellele ei saa keegi vastu vaielda! Lavastaja Ain Mäeots: „“Karlsson katuselt“ Estonia laval lähtub täpselt kõigest sellest, mis Karlssonis peab olema: siin on üks tore ja end veidi üksikuna tundev poiss, keda kutsutakse Väikevennaks. Siin jaurab Majasokk, hiilivad pätid Fille ja Rulle, siin tehakse muumiat ja muidugi lennatakse Vaasalinna katuste kohal. See on lugu poisist, kes igatseb oma ellu midagi või kedagi täiesti erilist ja kes selle ka saab: maailma parima Karlssoni!“
   
  Astrid Lindgreni armastatud lastejutu põhjal on libretistil Wimbergil ja heliloojal Tauno Aintsil valminud lustlik ja südamlik muusikal, millele on särtsu lisanud lavastaja Ain Mäeots. Hei-hopsti, kohtumiseni teatris!
   
  LAVASTUSMEESKOND
  Dirigendid: Kaspar Mänd, Lauri Sirp
  Lavastaja: Ain Mäeots (Teater Vanemuine)
  Dramatiseering: Ain Mäeots, Siret Paju
  Kunstnik: Iir Hermeliin
  Koreograaf: Andre Laine
  Kaaskoreograaf: Hedi Pundonen
  Valguskunstnik: Priidu Adlas
   
  Lugupidamisega
  Ruth Jürisalu
  Harjumaa Omavalitsuste Liit
  Kultuurinõunik
  Tel 5087808

  ruth@hol.ee

 • Politseiinfo koolidele enne 1. sept.

  Tere , palun saatke see kiri koolidele, et nad saaks selle esimeseks septembriks laadida üles e-kooli või stuudiumi keskkonda. Lugupidamisega Kristel-Liis Kaunismaa, teabebüroo, Põhja prefektuur, 56619333, 6123116

 • 15.-16. septembril 2017 toimub hariduskonverents Tallinna Reaalkoolis

  15.-16. septembril 2017 toimub Tallinna Reaalkoolis reaal- ja loodushariduse konverents
   
  Meil on suur au ja rõõm kutsuda Teid osalema reaal- ja loodushariduse konverentsile, mis toimub 15.-16. septembril 2017 Tallinna Reaalkoolis. Konverents on järg 2015. aastal Tallinna Reaalkoolis toimunud reaal- ja loodushariduse konverentsile.
   
  Sellel aastal on konverentsil kolm suurt rõhuasetust:
  • kooli ja partnerite koostöö (partnerite kaasamine õppetöösse, õppekäigud, situatsioonipõhised ülesanded, muuseumiõpe);
  • lõiming ja interdistsiplinaarsus (head näited ainetevahelisest koostööst ja integratsioonist);
  • õpitulemuste hindamine (suunad välishindamises, loodusvaldkonna e-testid, kujundav hindamine).

  Konverentsil tehtavate ettekannetega tutvustatakse reaal- ja loodushariduse arenguid nii Eestis kui mujal maailmas ja jagatakse häid kogemusi valdkonna edendamisest. Konverentsi teisel päeval saab täiendada oma ainealaseid teadmisi ja metoodilist repertuaari ligi 35 töötoas.

  Julgustame konverentsil osalema (seda eriti teisel päeval) ka teiste ainevaldkondade õpetajaid, sest nii ettekanded kui ka paljud töötoad on üldharivad ning toetavad laiemalt tööd õpetajana ja klassijuhatajana. Näiteks on kavas sellised töötoad nagu “Linnaruumiõppe rakendamise võimalused Eesti Arhitektuurimuuseumis”, “UNESCO pärandi uurimine: koostöös partneritega teostatavad projektid”, “Õpilaste individuaalse arengu ja erihuvide toetamine muuseumis” jpm.
  Palun tutvuge konverentsi materjalidega Tallinna Reaalkooli kodulehel
  www.real.edu.ee ja kirja manuses.

  Registreerimine konverentsile toimub HITSA kaudu aadressil:

  http://koolitus.hitsa.ee/training/1261
  Tähelepanu! Konverentsile registreerimisel palun märkige enda osalemine erinevates töötubades ning valikut tehes jälgige töötubade toimumise kellaaegu!
   
  Kirja manusest leiate tutvumiseks nii konverentsi kava kui töötubade kokkuvõtted.
  Konverentsi maksumus kahe päeva eest on 45 eurot ja ühe päeva eest 30 eurot.
   
  Oleme hea meelega valmis vastama kõigile konverentsiga seonduvatele küsimustele.
   
  Teie osalemist ootama jäädes.
   
  Lugupidamisega
  Madis Somelar
  Tallinna Reaalkooli õppealajuhataja / konverentsi projektijuht
  madis.somelar@real.edu.ee / +372 5559 3717
   
  Ene Saar

  Tallinna Reaalkooli direktor 

 • Kuraatoriringkäigud koolidele.

  Näitusel korraldatakse kuraatoriringkäike koolidele. Tuuri kestus on ca 45 minutit ja juttu tuleb klaasist kui materjalist, selle valmistus- ja kasutusviisidest, samuti lühidalt ajaloost.

  Peatähelepanu on pööratud ekspositsiooni ning osalevate eesti klaasikunstnike tutvustamisele. Soovi korral ka informatsioon Eesti Kunstiakadeemiasse õppima tulekust ning sealsetest erialadest ja akadeemia tulevikust, milline info on peamiselt mõeldud lõpuklasside õpilastele. Ringkäike viib läbi prof. Mare Saare, näituse kuraator ja Eesti
  Kunstiakadeemia klaasikunsti osakonna juhataja.
 • Rahvusvaheliste võistluste võitjate tunnustamine

  Haridus- ja Teadusministeerium soovib tunnustada üldhariduskoolide, kutseõppeasutuste ja kõrgkoolide õpilasi, üliõpilasi ja nende juhendajaid, kes esindasid möödunud õppeaastal (01.09.2016 kuni 31.08.2017) Eestit väga edukalt rahvusvahelistel olümpiaadidel ja võistlustel. Kogu ettevõtmine tipneb 7. oktoobril toimuva Aasta Õpetaja auhinnagalaga „Eestimaa õpib ja tänab“, millest teeb otseülekande Eesti Televisioon. 

 • Harjumaa hariduse koostööpäev 28. august 2017 Järveküla koolis

  Harjumaa hariduse koostööpäev
 • Hariduskorralduslikud muudatused alates 01.09.2017

  Uuest õppeaastast jõustuvad õigusaktides mitmed muudatused, mis on seotud maavalitsuste tegevuse lõpetamisega alates 01.09.2017.

 • Endla teatri uus lastelavastus uuel laval

   Opertasioon Kintsutükk

 • Haridustehnoloogia konverentsi Edu EXEX

   Haridustehnoloogia konverentsi Edu EXEX

 • Eesti õppealajuhatajate koostööpäevad Saaremaal

   Eesti õppealajuhatajate koostööpäevadele Saaremaal

 • Konverentsile Mitmekultuurilisus – oht, võimalus, väärtus?

  Konverents Mitmekultuurilisus

 • DigiMaa – kiire internet omavalitsuse abiga kõigile kättesaadavaks!

  Internetiühendus on Eesti linnades pea sama loomulik nagu elekter. See on kättesaadav ja suhteliselt soodne – ettevõtlust ja e-riiki muud moodi enam ette ei kujutagi. Äärelinnades, rääkimata maapiirkondadest, on olukord sootuks erinev.

  Paljud elanikud saavad kiirest ja stabiilsest internetiühendusest vaid unistada ning agaramad teevad väljasõite wifi levipiirkondadesse, et elementaarseid äriasju ja suhtlemist korraldada. IT-taristu on Eestis alles arenemisjärgus ning on hea meel tõdeda, et riik ja kohalikud omavalitsused on hakanud nüüd panustama sellesse.

Sündmustekalender

   september
2017
  
E
T
K
N
R
L
P
 
 
 

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste
Liidu büroo asub:

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
Faks: 615 0351
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199
km reg nr EE101356705

vaata asukohakaarti siit